Memoriál Petra Adlera 2018

Osmadvacet zápasů během třech dnů, úmorné vedro a podpoření dobré věci. Tak by se dal ve stručnosti shrnout šestý ročník Memoriálu Petra Adlera, který se uskutečnil od pátku 3. do neděle 5. srpna ve Strakonicích. Turnaj pořádal místní florbalový klub v rámci vzpomínky na svého bývalého spoluhráče a trenéra Petra Adlera, který na jaře roku 2012 prohrál boj se zákeřnou nemocí.

Oproti původnímu plánu si nakonec u Otavy dalo dostaveníčko sedm mužstev. Svoji účast nakonec odřekly Dačice s plzeňskou Slavií, takže pořadatelé museli změnit i hrací systém. Zvolili systém každý s každým a pak následovaly vyřazovací boje. Prvenství dle očekávání vybojovalo áčko českobudějovických Štírů, které je účastníkem druhé nejvyšší soutěže, a smutným finalistou se stali Strakoničtí (divize). Finále rozhodla jediná trefa, padla z trestného střílení.

U příležitosti slavnostního zahájení, které bylo na programu první den v 18 hodin, došlo také na tradiční předání šeku. Dvacet tisíc jako každoročně putovalo na onkologické oddělení strakonické nemocnice.

V Rámci turnaje byli oceněni nejmladší hráči FbC Strakonice medajlemi, ty symbolizují úšpěnou předešlou sezonu

Výsledky jednotlivých utkání zápasů

Fotogalerie (460 fotek)


Adam Vašmucius, předseda pořádajícího FbC Strakonice: Finále byla pěkná třešnička, bohužel pro nás trochu hořká Šestý ročník Memoriálu Petra Adlera, který přinesl třídenní maraton zápasů v hale, jež připomínala spíše saunu, je minulostí. Měl jste trochu obavy, abyste akci zvládli organizačně, ale s čistým svědomím asi můžete říct, že se to povedlo, ne?

Horko bylo opravdu veliké, naštěstí v sobotu večer zapršelo a v neděli to bylo snesitelnější. Organizačně jsme to zvládli, samozřejmě je pořád co zlepšovat.

Kolik starostí vám přidělaly Dačice se Slavií Plzeň, které nakonec účast odřekly? Zkoušeli jste startovní pole doplnit na osmičku týmů, aby se mohlo hrát na dvě skupiny, nebo hned bylo jasné, že musíte zvolit systém každý s každým a pak play-off?

Tyto dva týmy se odhlásily týden před začátkem turnaje, což nikdo nečekal. Byl to pro mě šok. Ale jsem poučen do příštího roku. Celý týden jsme sháněli náhradu, ale teď v době dovolených je to těžké. Nakonec nám Štíři pomohli, že postavili béčko, takže bylo sedm účastníků.

O termínu akce bylo rozhodnuto dlouho dopředu, takže jste nemohli tušit, jaká budou horka. Jak jste situaci řešili? Snažili jste se nějak účastníkům vyjít vstříc?

Snažili jsme se větrat a přivezli jsme větráky, ale v obloukovce je to v těchto vedrech těžké. Termín je ale ze sportovního hlediska optimální. Nebudeme ho nijak zásadně měnit.

Byl šestý ročník opravdu tím nejlepším, jak bylo avizováno?

Vzhledem k tomu, že se odhlásily dva kvalitní celky, jsem nečekal, že to takhle všechno dopadne. Nejlepší ročník to asi nebyl, ale určitě nebyl nejhorší. Pořád je co zlepšovat.

Přáním bylo, aby si domácí Strakonice zahrály alespoň semifinále, ale nakonec si vedly ještě lépe. To bylo jistě milým překvapením, že si mužstvo počínalo dobře i přes výrazné oslabení, že?

Kluci hráli dobře, nejspíše to ani sami nečekali. Pojali to týmově a divákům se jejich hra líbila. Uvidíme v sezoně, ještě máme měsíc a půl do startu.

Co podle vás rozhodlo finálový zápas? Vyhrál lepší, nebo šťastnější?

Štíři hrají o dvě ligy výše, výrazně posílili. Měli nás jednoznačně přehrát, ale to se nestalo. Gól nám vstřelili z nájezdu, který byl nařízen po faulu v brankovišti. Ale zápas měl obrovské tempo, myslím že si diváci přišli na své. Byla to pěkná třešnička, bohužel pro nás trochu hořká. Ale před turnajem bychom druhé místo brali všema deseti.

Byl jste spokojený s částkou, kterou jste věnovali strakonické onkologii? Nedali jste si předsevzetí do dalších let ji navyšovat?

S částkou jsem spokojený, letos bylo asi nejtěžší ji zajistit. Doufám, že příští rok budu úspěšnější. Chtěl byste ještě něco říci závěrem? Chtěl bych poděkovat všem účastníkům a pořadatelům, že to v těch vedrech vydrželi a podali super výkony. A samozřejmě všem sponzorům, bez jejichž pomoci bychom takovou akci neuspořádali. Těším se už na další ročník.


Výsledky:

1. Místo
FBC Štíři České Budějovice

2. Místo
FbC Strakonice

3. Místo
FBC Štíři České Budějovice B

text: 
týdeník Strakonicko
Jan Petráš