Florbal Strakonice

Konec základní části Divize

Souhrn víkendového dění nabízí následující text.

Muži A

Poslední utkání základní části odehráli strakoničtí ve stísněných prostorách haly Area D, kde pořádají domácí zápasy Gorily Plzeň. Úvodní část se z pohledu hostů nesla v duchu zvykání si na místní podmínky a snad z tohoto důvodu kontrolovali hru plzeňští hráči, kteří také odskočili do vedení. Vstup do druhé dvacetiminutovky se Strakonicím vydařil snově. Než uběhla první minuta bylo vyrovnáno a v čase 02:29 dokonce vedli hosté. Gorily se však nenechaly položit a také skórovali. Po druhé části byl stav znovu příznivější pro Plzeň. Poslední třetina nabídla florbal plný bezhlavého útočení na obě branky. Atraktivní rychlá hra musela diváky bavit, více však ty domácí, kteří mohli oslavit vítězství 10:7.

O následujícím víkendu rozehrají strakoničtí play-off boje proti Sokolu Rudná. První 2 zápasy proběhnou v domácí obloukové hale.

Junioři

Vydařenou sobotu mají za sebou junioři. Ti v Chýnově nejprve svedli vyrovnanou bitvu s Táborem, ve které byli o jednu trefu úspěšnější než soupeř.

Ve druhém utkání si strakoničtí s přehledem poradili s FA Č. Budějovice a zaznamenali tak druhý šestibodový víkend v řadě.

Dorostenci

Dorost se ve Kbelích nejprve utkal se Štíry Č. Budějovice. Soupeř se jako první ujal vedení, které po celou hrací dobu udržoval a došel si pro vítězství.

Do druhého zápasu, proti Black Angels, nevstoupili Jihočeši vůbec dobře. Soupeř odskočil do vedení 3:0. Zlepšenou hrou strakoničtí postupně vyrovnali a následně také otočili skóre do vítězného stavu.

Starší žáci

Oba týmy starších žáků se potkali na domácím turnaji v neděli. Úspěšnější byli červení, kteří nejprve porazili Kaplici, následně přehráli své bílé kolegy a na závěr rozdrtili Soběslav.

Bílí k porážce od červených přidali vítězství nad Soběslaví a prohru s Kaplicí.