Florbal Strakonice

První play-upový víkend vítězství nepřinesl

Souhrn víkendových zápasů mužských celků přináší tento článek.

Muži A

Úvodní dva zápasy Play-up mají za sebou muži A. První utkání začalo pro strakonické hororově. Hra obou celků působila vyrovnaně, ovšem Rudné se v úvodní třetině podařilo vstřelit 3 nenápadné góly a další dva v přesilových hrách. Stav 0:5 dokonale ochromil celou strakonickou hru a domácí se v dalším průběhu utkání vůbec nedokázali dostat k optimálnímu výkonu. Středočeši koncentrovanou obranou nedovolili žádné komplikace a připsali si vedení 1:0 v sérii.

Do druhého zápasu vstoupili domácí daleko lépe koncentrovaní. Rudná i přes to dokázala vstřelit první dva góly a další si červenobílí smolně přidali sami. Od této chvíle však domácí zvýšili tempo a přitlačili soupeře do svého obranného pásma. Jednoznačná převaha přinesla ovšem pouze jednu branku. Jako klíčové se ukázali dva fauly strakonických na konci druhé třetiny. Oba tresty se přenesli do části třetí a oba Rudná potrestala. Tato studená sprcha domácí na několik minut výrazně ochromila a hosté v další přesilové hře znovu navýšili náskok. V závěrečné části svitla naděje na vyrovnání díky dvěma trefám Strakonic během jedné minuty, ovšem veškeré snahy znovu zmařily trestné minuty pro dudáky. Sokoli si tak po druhé výhře odvezli domů dva mečboly, které se strakoničtí pokusí odvrátit během následujícího víkendu.

Muži B

Po dvou úspěšných předcházejících turnajích vyrazilo béčko k zápasům do Soběslavi. Proti Florbalové akademii České Budějovice zvlhnul strakonický střelecký prach. Červenobílí se v tomto utkání nedokázali prosadit, takže soupeři stačili 4 branky k pohodlné výhře.

Druhým soupeřem byl Vimperk. Do tohoto souboje vstoupili dudáci daleko lépe, vedení se ujali již po 14 vteřinách. Vimperk však během první části srovnal a v té druhé odskočil do 6 brankového vedení. Třetí část již nabídla pouze kosmetickou úpravu výsledku do finální podoby 11:4. Posledním strakonickým střelcem se v tomto utkání stal Jakub Kořán, pro kterého byl tento zápas jeho 300. zápasem v kariéře v mužských kategoriích. Překonáním této mety Jakub vstoupil do Klubu legend strakonického florbalu.