Honza Staněk zhodnotil Memoriál Petra Adlera

O uplynulém víkendu proběhl ve Strakonicích již sedmý ročník Memoriálu Petra Adlera. Pohár pro vítěze turnaje zvedli nad hlavu hráči týmu Melody Makers Ondřeje Havelky, za který nastupovali také naši odchovanci Jan Staněk a David Chvosta (oba nyní působí ve Štírech Č. B.). O vítězném týmu a atmosféře během turnaje nám povyprávěl Honza Staněk.  

Na turnaji jsi nastupoval za tým Melody Makers Ondřeje Havelky, řekni nám co je to za tým?
Tým vznikl vlastně úplnou náhodou, když jsme se s Davidem Chvostou a pár klukama po nějakém tréninku shodli, že vynechat Memoriál P.A. by byla velká škoda. Zkusili jsme proto oslovit pořadatele o místo v turnaji, a vyšlo to. Hráče jsme hledali hlavně v Budějovicích, kde nyní hrajeme. No a vzhledem k účasti legendy Štírského florbalu, Ondry Havelky, byl jasnou volbou název Melody Makers. Tým byl tedy nakonec převážně složen z prvoligových hráčů a ve Strakonicích to byla jeho premiéra!

Jaký byl cíl před turnajem?
Primárním cílem turnaje bylo užít si hru, dát si pár piv a hlavně stmelit partu. Ale samozřejmě vyhrát turnaj se v našem plánu taky nacházelo, byť to nebylo to hlavní.

Za celý turnaj jste ztratili body pouze v zápase s domácími (remíza), jak jste byli spokojeni s předváděnou hrou?
Před každým zápasem jsme házeli hokejky o to, kdo s kým a kde bude hrát. I přesto jsme s hrou byli spokojeni a užívali si každý zápas.

Nová sezona se pomalu přibližuje, v jaké fázi přípravy jste na turnaj jeli?
Běhání a posilování máme víceméně za sebou, momentálně se přesouváme do fáze, kdy jsou na řadě tréninky v hale a přípravné turnaje a zápasy.

Letní turnaje nejsou jen o výkonech na hřišti, ale i o mimozápasovém (večerním) programu. Jak jste si užili Strakonice? 
Mimozápasový program u nás byl více než pestrý, mnozí z týmu vydrželi v ulicích Strakonic do ranních hodin jak v pátek, tak i v sobotu. Naštěstí se to na hřišti projevovalo vždy jen v úvodních střídáních.
 

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři