Vojtěch Houska: Nemůžu se dočkat nové sezóny.

O nadcházejícím víkendu se naplno rozběhnou ligové soutěže. Muži vstoupí do nového ročníku v sobotu, venkovním zápasem v Plzni a hned v neděli přivítají na domácí půdě českobudějovické Štíry. O přípravě na sezónu pohovořil Vojta Houska.  

V sobotu startuje Divize, jak se těšíš? 
Nemůžu se dočkat. Na novou sezónu jsem se začal těšit už v době, kdy začala letní příprava. Především jsem zvědav na to, jak se nám bude dařit a jaká překvapení si pro nás nová sezóna přichystá.

Jako hráč mužského áčka máš za sebou dlouhou letní přípravu, jak jí hodnotíš? 
Letní příprava tento rok byla náročná hlavně časově, ale i tak se to dalo zvládnout. V části věnované získávání fyzické kondice jsme se věnovali více výbušnosti než vytrvalosti, což je pro mě vítaná změna, jelikož dlouhé běhy nemám zrovna v oblibě. Na konci srpna proběhlo soustředění v Kašperských Horách, které bylo, dle mého názoru, kvalitním ukončením přípravy. Celkově bych letní přípravu hodnotil více než dobře a troufám si říct, že jsem na novou sezónu připraven.

V posledních týdnech jsi absolvoval několik zápasů v rámci poháru, jak se cítíš po herní stránce? 
Co se mě samotného týká, tak já se cítím celkem dobře. Samozřejmě to ještě není úplně stoprocentní, přece jen je znát, že je teprve před začátkem plnohodnotné sezóny. Práce s hokejkou i souhra se spoluhráči zatím není úplně ideální, ale věřím, že během úvodního hracího víkendu se to zlepší.

Minimálně pro začátek nadcházející sezóny bude rozdělena téměř bratrská dvojice, kterou si dlouhou dobu tvořil ty s Jirkou Křesákem. Jak to vnímáš a už jsi si zvykl na tuto změnu? 
S Jirkou jsem byl zvyklý hrát již od juniorů, a tudíž jsme na hřišti o sobě moc dobře věděli a také jsme měli jasno v tom co od toho druhého čekat. S novou sezónou přišla změna na postu trenéra a ten se rozhodl nás rozdělit. Jestli to je dobře nebo špatně vůbec neřeším, trenér se tak rozhodl a nám nezbývá než to respektovat a zvyknout si, že už tam ten druhý není. Jestli bylo jeho rozhodnutí správné nebo ne ukáže až čas.

Co by si na konci sezóny považoval za úspěch?
Před touto sezónou jsme mezi sebou přivítali několik kluků, kteří přišli z mladších kategorií. Za takový malý úspěch budu brát, když mezi nás zapadnou a bude se jim herně dařit. Ten velký úspěch by samozřejmě byl postup do Národní ligy. Tento rok se změnila pravidla a z divize postoupí první 3 týmy do nadstavbové části, kde se poté utkají o postup. Tyto zápasy už jsou hrozně nevyzpytatelné a mohou dopadnout jakkoliv, proto bych sezónu hodnotil za úspěšnou, pokud se umístíme právě na 1. - 3. místě po základní části. Samotný postup do Národní ligy už by byla taková krásná třešnička na dortu.
 

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři