Václav Strejček: Musíme zůstat koncentrovaní.

Divize má odehraná 4 kola a strakoničtí muži zatím vždy naplno bodovali. O nadcházejícím víkendu nejsou v plánu žádná utkání, ale hned další týden bude velmi náročný – hrát se bude v sobotu (doma proti Olymp Praha od 12:00) i v neděli. Jaká je nálada v týmu, co je potřeba zlepšit a mnohé další prozradí Václav Strejček.

Áčku se povedl vstup do sezóny, jaká je nálada v týmu?
Nálada v týmu je v současné době samozřejmě velmi pohodová. Všichni jsme nadšení z toho, jak se daří a doufáme, že se nám povede vítěznou sérii co nejvíce prodloužit.

Stejnou bilanci jako my má ale také Písek, což nás tak nějak všechny žene za lepšími výkony, protože nějaká vzájemná rivalita mezi oběma týmy určitě je. Důležité proto pro nás je, abychom si udrželi mentální sílu, pracovali na fyzičce a do každého zápasu chodili plně koncentrovaní.

Letos si se stal pevným členem sestavy A-týmu a také se ti daří získávat kanadské body, čím je to způsobené, co se změnilo?
Zatím bodově nejúspěšnější pro mě byly první dva zápasy. Další dva zápasy jsem bodově výrazný nebyl, ale dařilo se mi spíše na poli statisticky neviditelném, tedy jak se říká „v té černé práci“. Tato bodová úspěšnost je dle mého způsobená lajnou, ve které hraji - všichni jsou to vynikající hráči, kteří málokdy něco zkazí.

Za A-tým hraje také brácha Michal, ovšem v jiné pětce. Probíhá nějaké hecování?
Mezi námi žádné velké hecování neprobíhá. Důležitý je celkový výsledek týmu.

Pokud se vyhrává, je asi vcelku jedno zda má někdo více kanadských bodů. Hecování probíhá spíš na tréninkách, když se potkáme v souboji. Ale není to o moc větší hecování než s kýmkoliv jiným.

Od nového školního roku jsi nastoupil na vysokou školu, což je vždy velká změna. Jak tento přechod zvládáš a jak stíháš tréninky?
Je to hodně velká změna. Kromě změny formy studia je největší změnou to, že jsem přes týden mimo Strakonice a cesta na trénink trvá minimálně 1,5 hodiny, což není tak pohodové, jako to bývalo. Tréninky v rámci možností stíhám, protože v Praze je dost kluků z týmu. Snažíme se tedy alespoň na jeden trénink v týdnu vyrazit a pak se všichni sejdeme na pátečním tréninku.

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři