Otavské derby pro Strakonice!

Po několika sezónách čekal muže ligový duel s Pískem, tedy nefalšované „otavské“ derby. Vzhledem k předzápasovému postavení obou celků na špičce tabulky Divize C se dal předpokládat tuhý boj. Hned úvod utkání se nám vydařil a hrálo se více v obranném pásmu Písku. Brankově jsme se prosadili poprvé v 8. minutě trefou Václava Strejčka do odkryté klece. Naše pokračující dobrá hra přinesla další velkou šanci v podobě samostatného nájezdu v 10. minutě. Míčku se chopil Jiří Křesák, avšak neproměnil. Písek si také vytvořil několik šancí a tu v 17. minutě proměnil domácím známí Michal Cigánek. Remíza netrvala dlouho, po necelé minutě se trefil Marek Harman. Druhá třetina započala dalším naším nájezdem. Gólmana písku se pokusil překonat Tomáš Houska, úspěšný ale také nebyl. Následovaly 2 naše přesilovky, které nás spíše vyhodili z tempa a i proto svítilo na tabuli po druhé třetině skóre 5:5. Důležitý gól se nám podařilo vsítit hned na počátku třetí části. Jeho autorem byl Jiří Křesák. Za nedlouho se po úniku trefil také jeho nevlastní bratr, Vojtěch Houska, a bylo veseleji. Písek nás v závěru zápasu svíral na naší polovině, ovšem vytěžit dokázal pouze jeden gól.  Konečné skóre tedy bylo 7:6 pro domácí.

Strakonice : Písek – 7:6 (8 V. Strejček, 18 M. Harman, 30 a 38 Šavrda, 33 a 43 Křesák, 44 V. Houska)

Sestava : Pluskal, T. Houska, Novák, Křesák, Šavrda, Kořán, M. Strejček, V. Strejček, V. Houska, M. Harman, Vaníček, Řezanka, Velek