T. Houska: V nejbližších zápasech se bude lámat chleba

V rámci pravidelných rozhovorů přišla nyní řada na současného kapitána áčka – Tomáše Housku. V několika odpovědích prozradil, jak si užil Vánoce, co tým dělal během vánoční pauzy i jak vnímá svou roli mezi spoluhráči.  

Jak sis užil vánoční pohodu?
Samozřejmě, že užil. Vánoce si myslím, že má téměř každý rád. Je příjemné trávit čas s rodinou, chvíli vypnout od školy a na pár dní, asi tak tři, i od florbalu. Tímto bych tedy rád, byť opožděně, popřál všem fanouškům a čtenářům hlavně zdraví a štěstí v novém roce.

Kromě pohody probíhaly přes Vánoce kondiční tréninky. Cítíš v tomto směru nějaké zlepšení?
Podle mě, na tom fyzicky jako tým nejsme vůbec špatně, troufl bych si říct, že jsme fyzicky jeden z nejlépe připravených týmů v naší Divizi. Kondiční tréninky mezi svátky hodnotím pozitivně - člověk vypotí cukroví a salát a alespoň dva týdny jen neleží. Není špatné trošku si oživit dřinu z letní přípravy a nabrat nové síly. Ale teda trénink 26. prosince v 9 hodin ráno to je pro mě, jako „Vánočního pohodáře“, utrpení. Více se ale těším na další tréninky, kde zapojíme hokejku, potrénujeme zase střílení gólů a systém naší hry. Čekají nás teď těžké zápasy, ve kterých bude potřeba proměňovat naše šance a dobře bránit.

Do sezóny jsi vstupoval s pomyslným áčkem na ruce, avšak po velmi krátkém čase jsi se posunul na pozici kapitána. Jak se v této pozici cítíš? Ovlivňuje to tvoji hru? Musel si nějak změnit přístup k týmu?

Nikoho v týmu určitě nepotěšilo, když se nám náš kapitán, Tomáš Mareš, zranil a bylo jasné, že bude muset vynechat delší dobu. Přišli jsme o jednoho z nejlepších hráčů a kapitána na svém místě. Nahradit ho v pozici lídra týmu není jednoduché, ale snažím se. Já se v kapitánské roli cítím celkem v pohodě, komunikovat s rozhodčími mě i docela baví. Z pohledu ovlivnění mojí hry a přístupu k týmu to, myslím, příliš vliv nemá. Přece jen už v áčku patřím mezi starší kluky a ať již s páskou na ruce nebo bez ní, vždy se snažím ze sebe dostat to nejlepší, a tak týmu co nejvíce pomoci.

Ligová tabulka je velmi vyrovnaná a tým teď čeká několik důležitých utkání. Nejprve 18. ledna přijedou do Strakonic Rokycany, hned den poté proběhne derby s Pískem a o týden později domácí souboj se Slávií Plzeň – všechny tyto zápasy jsou pro strakonické fanoušky dostupné, přibliž nám jednotlivé soupeře a nalákej lidi do haly.

Zápas s Rokycany bude těžký boj. První zápas na jejich palubovce jsme prohráli a máme jim co vracet. Věřím ale, že dokážeme dát hodně gólů a vyhrát. Derby v Písku to je jeden z vrcholů sezóny. S nimi mají naše zápasy vždycky neskutečný náboj a jistě bude na co koukat. Mezi našimi fanoušky se určitě najde několik takových, co sednou do auta a pojedou nás podpořit, a jen doufám, že jich bude co nejvíc. A souboj se Slávií to bude zápas jako hrom. V prvním kole musel zápas v Plzni bavit všechny přítomné a v naší hale se to doufám bude opakovat. Všechny tyto zápasy jsou pro nás opravdu důležité, pomalu se v nich začne lámat ligový chleba, a proto budeme jako celý tým jen a jen rádi, když nás přijde podpořit co nejvíce lidí, kteří nás poženou k vítězství.
 

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři