Jirka Křesák hodnotí uplynulou sezónu

Áčku skončila sezóna o týden dříve než byl celý ročník ukončen, kvůli nouzovému stavu v celé České republice. Nyní nastává ta správná doba na hodnocení, které provede útočník A-týmu, Jirka Křesák.
   
V základní části tým skončil čtvrtý. Jak bys konečné pořadí a vůbec celou základní část zhodnotil?
Základní část byla dlouhá a náročná. Jak je u nás už zvykem, museli jsme opět řešit několik zranění, což je vždy trochu problém. Myslím si, že jsme se s tím ale popasovali naprosto parádně. S výsledkem jsem já osobně spokojený a řekl bych, že zbytek týmu také. Chtěli jsme postoupit do play-up, což se nám povedlo, takže základní část proběhla na jedničku. Navíc bodově jsme byli velmi blízko k vítězi základní části, což dosvědčuje i fakt, že v posledním kole jsme ještě měli možnost hrát o první místo. I proto bych hodnotil základní část velmi pozitivně. 


Play-up bohužel skončilo již po 3 zápasech. Jak z tvého pohledu vypadala série s Plzní?
Jsem zklamaný, že to skončilo tak rychle. Na druhou stranu vzhledem k situaci, která nyní v zemi panuje, nás to vlastně, řečeno s trochou nadsázky, vůbec nemusí mrzet. Série byla velmi vyrovnaná, rozhodovali maličkosti a svojí roli mělo i štěstí, kterého měl soupeř o něco více, čímž vůbec nechci shazovat jejich výkon. Rmoutí nás především první utkání, ve kterém jsme byli jasně lepším týmem, bohužel si troufám říct, že rozhodčí hráli proti nám. V druhém zápase nás zklamalo štěstíčko a ve třetím už jsme, až na výjimky, tahali za kratší konec. Soupeř si v konečném hledisku postup zasloužil o něco více než my, protože proměňoval lépe svoje šance a byl disciplinovanější.


V play-up tým nasbíral poměrně hodně trestných minut. Byla nadstavba tak tvrdá? A jak moc ovlivnilo zápasy tolik vyloučených?
Utkání byla velmi tvrdá. Hrálo se tělo na tělo, v každém zápase bylo plno soubojů. Bohužel my byli o trochu tvrdší, než bylo někdy zapotřebí, což nás stálo zbytečné minuty v oslabení, a nakonec i celou sérii. Zároveň si ale myslím, že pokud bychom hráli naopak nedůrazně, mohly výsledky jednotlivých zápasů vypadat daleko hrozivěji pro nás. Kluci z Plzně jsou velmi šikovní, a proto jsme se rozhodli jim jejich hru co nejvíce znepříjemnit. Trestné minuty byly v celé sérii nakonec klíčové. I když se nám dařilo přesilovky Plzně poměrně dobře bránit, tak jich prostě bylo moc. Obě první utkání rozhodly góly právě v plzeňských přesilovkách, tudíž si myslím, že to byl hlavní faktor našeho vypadnutí.


V základní části jsi skončil na 3. místě v kanadském bodování týmu a v nadstavbě jsi byl dokonce nejlepším střelcem. Jak se povedla sezóna tobě osobně?
Sezónu jsem nezačal moc dobře, když před prvním soutěžním utkáním (první kolo poháru) jsem si podvrtl kotník. Chvilkový výpadek z florbalového zápřahu byl znát a začátek divize mi nevyšel. Poté jsem se chytil a jsem rád, že jsem týmu mohl takto pomoc. Po Vánocích jsem znovu trochu vypadl z formy, která se vrátila, jak jsi zmínil, na play-up. Bohužel bylo potřeba bodů ještě víc. Ale za mě byla sezóna asi nejpovedenější, kterou jsem v mužské kategorie ve Strakonicích zažil. 


Proběhlo po posledním zápase nějaké „zakončení“ sezóny?
To je poněkud zbytečná otázka, ne? :D Samozřejmě že proběhlo a troufám si říct, že nebylo poslední. Hned po vypadnutí z play-up jsme si došli na týmovou večeři, kde jsme tak narychlo zhodnotili sezónu, řekli si své pocity. Vše probíhalo i přes vypadnutí v dobré náladě, za což jsem velmi rád. Po večeři to samozřejmě mělo ještě pokračování, o kterém si myslím, že není třeba mluvit… 


Před sezónou prošla Divize velkými změnami – zcela se změnilo rozdělení týmů do skupin a přepracován byl i systém nadstavby. Jak hodnotíš tyto změny po skončení prvního ročníku?
Za tyto změny jsem už před sezónou byl velmi rád. Nelíbil se mi formát dvou zápasů za víkend a následného volného víkendu. Nedělní zápasy kolikrát ztráceli na úrovni jen kvůli tomu, že se hráli právě v neděli. Letos tam sice dvojzápasy byly také, ale nikdy jsme nehráli oba zápasy venku, tudíž jsme se mohli vyspat v pohodlí domova a být na nedělní utkání lépe zregenerování. Nové rozdělení do skupin jsem taky velmi uvítal, jelikož se o dost zkrátily dojezdy na zápasy. A nová nadstavba se mi také velmi líbí, protože více týmu má možnost postoupit do Národní ligy a nadstavba je nyní už takové menší play-off, což je velmi fajn. Co se ke mně dostalo, tak příští rok by měla být Divize ve formátu jako má Národní liga, tudíž jeden zápas každý víkend, za což jsem velmi rád. Myslím, že to je dobré rozhodnutí kvůli pohodlí i kvůli úrovni ligy. 


Tým teď čeká téměř půlroční přestávka. Nastiň alespoň v hrubých obrysech, co se bude v tomto období odehrávat. Už máte jasno, jakých letních turnajů se zúčastníte?
Tak nějak předběžně jsme si řekli, co nás čeká. Teď budeme mít samozřejmě pauzu, ono ostatně vzhledem k situaci, která nyní v republice panuje, nám ani nic jiného nezbývá. V květnu je pak opět naplánována individuální příprava ve formě běžecké soutěže. V červnu začne společná část, která bude podobná té loňské. Nejprve začneme venku, kde budeme pilovat kondici. Koncem července a  v srpnu přidáme nějaké tréninky v hale, kde přidáme práci s hokejkou a nějakou tu taktiku. Celá příprava bude opět zakončena soustředěním v Kašperských Horách. 
Máme v plánu se zúčastnit i nějakých turnajů. Tím prvním by měl být turnaj v České Lípě, u kterého však vůbec není jisté, jestli se uskuteční. Dále turnaj 3+1 v Plzni, v červenci. Tím posledním a rozhodně nejdůležitějším bude Memoriál Petra Adlera, který pořádá náš klub na přelomu července a srpna.
 

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři