David Chvosta: Už se mi stýskalo po domově.

Ligová sezóna se kvapem blíží, proto nyní nastává čas, představit si některé změny v mužském kádru. Do nadcházejícího ročníku budou muži vstupovat posíleni o navrátilce Davida Chvostu a Kryštofa Bučoka. Rozhovor s prvním jmenovaným přinášíme dnes, interview s Kryštofem nabídneme příští týden.


Po dvou sezónách strávených v českobudějovických Štírech se vracíš do Strakonic. Co bylo tím hlavním impulzem k návratu?
Úplně hlavním impulzem byla časová náročnost. Ono se řekne, že Budějce jsou kousek, ale vracet se domů několikrát v týdnu kolem půlnoci a pak ráno vstávat do práce, to jednoho unaví. A samozřejmě se mi už stýskalo po domově!

Po návratu jsi již nastoupil ve strakonickém dresu na Memoriálu. Vnímáš nějakou změnu ve strakonické hře, oproti době kdy jsi odcházel? 
Ano je to tak, nesoutěžní obnovenou premiéru už mám za sebou. Já před dvěma rokama odcházel po sestupu z Národky, což nebyla dobrá sezóna, takže jsem to rychle vymazal z paměti. Ale zatím mě tu baví to nasazeni a chuť zase vyhrávat (a to třeba i v soutěžích o službu na tréninku) a vrátit se do Národky. To mi předtím, občas, v těch zápasech chybělo.

Na co jsi se při návratu nejvíce těšil?
No těším se a doufám zároveň, že budu na hřišti co platnej, že tam spadnou nějaký gólíky a hlavně že budeme vyhrávat, díky čemuž bude dobrá nálada!

V Budějovicích se ti bodově dařilo. Připouštíš si, že se od tebe budou čekat bodové zisky i ve staronovém dresu?
Připouštím si to samozřejmě, ale zároveň si nechci na sebe vytvářet zbytečnej tlak. Máme spoustu šikovných hráčů, kteří ty góly umí dát, jen je potřeba si pořád věřit.

Kdo tě sledoval, tak jistě také ví, že tě poslední dobou trápila zranění, dokonce jsi loni podstoupil operaci. Jak proběhla rekonvalescence a jsi už zcela zdráv?
Bohužel je to tak. Poslední 3 sezóny mne trápila zranění kotníku, díky nimž jsem vynechal spoustu zápasů a nakonec jsem musel pod kudlu. Ale momentálně (musim zaklepat) se cítím čím dál tím líp, jak fyzicky, tak i herně a těším se na sezónu. A moc si přeju, abych si ji užil celou a pomohl k co nejlepšímu výsledku.

A nakonec nám prozraď, kolik u tebe přibylo tetovaček, za dobu, co jsi byl pryč.
Dobrá otázka. Když jsem odcházel, tak jsem měl jednu. Teď jich mám už pět, což je zatím komfortní náskok na Strejkára a Vaňouse. Ale pro jistotu už plánuju další, aby mi i nadále mohli bratři Houskové říkat, že jsem jako obrázek : ).
 

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři