Kryštof Bučok: Doufám, že vrátíme Strakonice tam, kam patří.

Minulý týden jsme vám slíbili rozhovor s Kryštofem Bučokem a tento slib právě plníme. V následujícím textu se dozvíte, jak Kryštof hodnotí své působení v cizích mužstvech, co ho vedlo k návratu i to, jaké má plány do nadcházejícího ročníku. 

Po dvou sezónách v jiných klubech se vracíš do Strakonic. Jaké jsou důvody návratu?
Ze Strakonic jsem odcházel s tím, že si chci zkusit něco jiného, zahrát si vyšší ligu, ale tak nějak jsem věděl, že se dřív nebo později vrátím. Po roce ve Štírech jsem měl, kvůli dojíždění z Prahy, florbalu až po krk a ztratil jsem úplně chuť hrát. Takže pro další sezónu jsem se rozhodl, zkusit to v Praze s vidinou, že to bude lepší a najdu zase zápal pro hru a florbal mne bude bavit. Sezóna se mi ale vůbec nepovedla a tak jsem se rozhodl pro návrat tam, kde to pro mě bylo vždycky nejlepší.


V předešlé sezóně jsi působil v Čelákovicích, které patří ke špičce Národní ligy, rok před tím jsi hrál v Budějovicích 1. ligu. Jak velké jsou rozdíly mezi oběma ligami?
To je těžký říct, špička Národky se podle mě může rovnat se spodkem tabulky v 1. Lize. Celkově je ale první liga rychlejší a tvrdší, hráči jsou líp technicky i strategicky připravení a velký rozdíl vidím v proměňování šancí.


Svou obnovenou premiéru ve strakonickém dresu sis již odbyl na Memoriálu. Turnaj pro tebe ale skočil předčasně, kvůli zranění nohy. Jak na tom zdravotně jsi a stihneš začátek sezóny?
Bohužel jsem si tam lehce prošlápl koleno. Naštěstí to nevypadá na nic vážného. Na start ligy se dost těším, takže jestli mě Šavlos nasadí, tak určitě naskočím.
Co očekáváš od nové sezóny (ty osobně i z pohledu týmu)?
Týmově čekám jen jedinou věc - že napravíme to, co jsme před těma 2 sezónama po*rali a vrátíme Strakonice kam patří - do Národní ligy.
Osobně bych chtěl, co nejdřív, zapadnou do týmu a hlavně sehrát se s klukama v lajně, abych co nejvíce pomohl týmu, ať už nějakýma zkušenostma z předešlých sezón (i když jich popravdě moc není) anebo tím, že sem tam někoho seřežu u manťáku. A když se bude dařit, tak chci postupně přidávat i nějaký bodíky.

Ze Strakonic jsi odcházel jako subtilní junior, teď se vracíš jako neústupná skála, se kterou není radno se potkávat u mantinelů (jak jsi zmiňoval). Na jakou váhu se chystáš dostat?
No podle mě je tohle blbá otázka, pořád jsem ten subtilní junior, který odsud odcházel : ).

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři