Áčko zvládlo oba zápasy, béčko zahájilo sezónu domácím turnajem

Muži A - Divize
FBC Rokycany – Florbal Strakonice 4:9 (1:1, 2:6, 1:2)

Druhé kolo zavedlo strakonické florbalisty do Rokycan, kde v loňské sezóně, ve vypjatém zápase, utrpěli překvapivou porážku 4:8.
Zápas začali lépe domácí, kteří se ujali ve 4. minutě vedení. To mohl zvýšit o dvě minuty později Boháč z trestného střílení, leč minul branku. Strakonickým se podařilo vyrovnat v přesilovce zásluhou Šavrdy. Do druhé třetiny opět vstoupili aktivněji domácí a ujali se vedení. To jim však nevydrželo ani dvě minuty a srovnal Šavrda. Poprvé se Strakonice dostali do vedení ve 29. minutě, když Křesák vystihl rozehrávku a Chvosta starší zakončoval do prázdné branky. Na tento gól ještě domácí našli odpověď. Pak ale přišla smršť třech branek v rozmezí 85 sekund, kdy se postupně trefili Strejček, Daniel Chvosta a Tomáš Houska. Následoval time-out domácích a krátce po něm ještě sedmá branka Strakonic. Kombinaci do prázdné branky zakončil Staněk. Na počátku třetí periody nejdříve završil hattrick Šavrda a o poslední zásah hostů se postaral David Chvosta. Zbytek zápasu se dohrával za občasného výskytu šancí na obou stranách z nichž jedna nakonec našla cestu za záda Vaníčka a stanovila tak konečný výsledek 4:9.

Branky: 5. Holeček, 24. Váně, 30. Holeček, 57. Fiala – 11.Šavrda, 26. Šavrda, 29. David Chvosta, 33. Strejček, 34. Daniel Chvosta, 35. T. Houska, 38. Staněk, 41. Šavrda, 43. David Chvosta

Muži - 4. kolo Poháru Českého florbalu
Florbal Strakonice – SK Florbal Benešov 9:4 (4:0, 2:0, 3:4)

V rámci 4. kola Poháru Českého florbalu zavítal na strakonické hřiště soupeř z Benešova, hrající druhou sezónu Národní ligu – západ.
Zápas s papírovým favoritem začal skvělým zákrokem Velka v domácí bráně, který jakoby dodal sebevědomí domácím florbalistům. Na benešovskou branku se valil jeden útok za druhým a když se prosadili oba bratři Houskové a Jiří Křesák, svítilo na tabuli skóre 3:0. Tlak domácích utlumilo až oslabení. To však zvládli Jihočeši bez inkasovaného gólu a naopak přidali čtvrtý zásah zásluhou domácího lodivoda Šavrdy. Do druhé třetiny benešovští nasadili náhradního brankáře a podařilo se jim utlumit domácí kanonádu. Tento stav vydržel do 31. minuty, to přidal druhou branku v zápase Šavrda. Benešov se částečně dostal do zápasu až ke konci druhé třetiny, ale zaváhání v hostující obraně potrestal přesnou střelou k tyči Řezanka. Třetí třetina přinesla dva rychlé zásahy hostů a následný time-out domácích. Brzy na to Benešov využil přesilovku a náskok domácích byl rázem poloviční. Drama ovšem odmítl nekompromisní střelou od mantinelu V. Houska. Hosté o minutu později opět snížili na tříbrankový rozdíl, ale to bylo z jejich strany vše, neboť konec zápasu již patřil pouze domácím střelcům. Nejdříve dorazil střelu Křesáka starší z bratrské dvojce Chvostů, David a o poslední zásah se postaral mladší Daniel.
V následujícím kole poháru narazí strakoničtí na vítěze duelu Milevsko – Králův Dvůr. O termínu a místě konání zápasu bude rozhodnuto ve chvíli, kdy bude znám soupeř.

Branky: 5. V. Houska, 8. T. Houska, 9. Křesák, 20. Šavrda, 31. Šavrda, 37. Řezanka, 46. V. Houska, 48. David Chvosta, 53. Daniel Chvosta – 41. Půlpán, 42. Poláček, 44. Šimek, 47. Tůma

Muži B – Regionální liga
Florbal Strakonice B – FbC Písek B 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Mužská rezerva zahájila sezónu domácím turnajem. V úvodním zápase nastoupili strakoničtí proti Písku B. Kvalitní utkání probíhalo ve vysokém tempu, ovšem chybělo to nejzajímavější – branky. Každý ze soupeřů se prosadil pouze jednou a oba týmy tak brali pouze jeden bod za remízu.
Branky: 20. Přib – 36. Losos

Florbal Strakonice B – TJ Šumavan Vimperk 8:6 (2:2, 2:3, 4:1)
Ve druhém zápase čekal na Strakonice Šumavan Vimperk. Oproti prvnímu zápasu strakonických měl tento zápas viditelně nižší úroveň, nicméně nabídl více gólů. Dvě třetiny se oba soupeři přetahovali o těsné jednobrankové vedení, až v závěrečné části nastříleli domácí o 3 branky více než Vimperk a zajistili si tak výhru 8:6.
Branky: 5. Přib, 10. Přib, 18. Harman D., 20. Harman D., 34. Chvosta Dan., 38. Řezanka, 43. Blahuta, 44. Řezanka – 6. Chval, 13. Gabauer, 16. Gabauer, 28. Gabauer, 30. Robl, 40. Pešl