Vyrovnané derby s Pískem a úspěšní starší žáci.

Muži
Florbal Strakonice : FbC Písek 7:8
Před sváteční sobota nabídla strakonickým divákům tradiční regionální derby Strakonice – Písek. Oba soupeři patří mezi favority soutěže, dalo se tedy očekávat velmi kvalitní a vyrovnané utkání. A průběh zápasu tato očekávání naplnil. Fyzicky velmi náročný florbal přinesl v první části 2 branky, obě do sítě domácích. I ve druhé části oba soupeři dále nabízeli divákům velmi atraktivní podívanou, ovšem k nelibosti domácích byli v koncovce úspěšnější hosté a skóre po druhé dvacetiminutovce tedy bylo 2:6. Nepříznivý stav ale domácí nepoložil a ti vlítli do třetí třetiny jako uragán. Nejprve snížil z trestného střílení Šavrda, ten samý hráč využil o 47 sekund později dvojnásobnou přesilovku a bylo to již jen o 2 branky. Strakonická kanonáda ale pokračovala dál, klasickou přesilovku využil Křesák a o deset vteřin později rozvlnil píseckou síť Houska mladší. Po 2 minutách a 46 vteřinách třetí třetiny bylo tedy srovnáno. Písečtí se ale nepoložili a dokázali se znovu dostat do zápasu. Nejprve hosté využili přesilovku a strhli tak vedení opět na svou stranu. Na tento gól ještě domácí odpověděli brankou Harmana, ovšem následující gól píseckého Špírka již zůstal bez domácí odpovědi a skóre se tak zastavilo na hodnotě 7:8 pro hosty.
V dalším kole čeká strakonické výjezd do Týna nad Vltavou, kde pořádá své domácí zápasy divizní nováček z Kaplice.
Branky: 22. Harman, 24. Šavrda, 42. Šavrda, 43. Šavrda, 43. Křesák, 43. Houska V., 57. Harman – 4. Špírek, 16. Staněk V., 23. Kolínský, 27. Špírek, 33. Šebelle, 39. Měřička, 48. Kolínský, 57. Špírek

Junioři
Juniorka zahájila sezónu turnajem v Milevsku. Výběr trenérů Staňka a Řezanky v prvním zápase přehrál Štíry Č. Budějovice B 8:3. O vývoji tohoto zápasu bylo rozhodnuto již po první třetině, kterou strakoničtí ovládli v poměru 7:1. Ve druhé části se trefili pouze Budějovice, třetí perioda skončila 1:1.
Ve druhém zápase narazili strakoničtí na Písek. Utkání skončilo opět 8:3, ovšem tentokrát se radoval soupeř.
Sestava: Blahuta, Houček, Kovárna, Samec, Wolf, Šmíd, Přib, Homolka, Chvosta Dan., Mikeš M., Lagron, Palečko

Starší žáci
V kategorii starších žáků letos budou nastupovat dva týmy. Ten první pořádal na úvod sezóny domácí turnaj. Strakoničtí se ukázali ve velmi dobrém světle, ve všech třech zápasech dohromady nastříleli 19 branek, sami inkasovali jen 2 a ovládli tak 2. výkonnostní koš. Díky těmto výsledkům se pro příští kolo posouvají do 1. koše.
Druhý tým, spojený s Katovicemi vyrazil za prvním turnajem do Třeboně. Tomuto výběru se bohužel  na body dosáhnout nepodařilo.
Sestava Strakonice: Fric, Kotrc, Mikeš V., Šperlín, Miklas, Janda J., Čajan, Mrkvička, Preis, Zdeněk
Sestava Strakonice-Katovice: Hosman, Bízek, Pavlíková, Hovorková, Buchtová, Novotná, Bláhová, Dub, Říha, Hejpetr, Vlček, Svoboda, Sládek, Ševčík