Muži porazili Slavii Plzeň

Muži – Divize
Florbal Strakonice : FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 7:5 (1:2, 3:0, 3:3)
Před plánovaným přerušením soutěže čekal strakonické muže těžký duel proti Slavii Plzeň. Úvod utkání patřil obranám. Oba týmy hrály pohledný kombinační florbal, ovšem soustředěné obrany držely skóre na bezbrankové hodnotě až do 15. minuty – to se trefila Plzeň. Další branku přidali plzeňští hned o minutu později. Nedorozumění strakonických potrestal Huleš. Domácí stihli do první pauzy korigovat skóre zásluhou Tomáše Housky. Od začátku druhé části přebrali otěže zápasu Jihočeši, kteří soupeře přehrávali postupnými útoky a ze své převahy dokázali vytěžit 3 branky – nejprve v přesilovce přesně mířil Šavrda, v polovině třetiny potrestal chybu v bránění Slavie Blahuta a v závěru třetiny se šťastně prosadil Vojtěch Houska. Do třetí třetiny vstoupila Plzeň s výrazně zlepšenou hrou, ovšem domácí se dokázali ubránit a naopak sami dvakrát udeřit. Na druhou strakonickou branku rychle odpověděl plzeňský Mikolášek. V polovině třetí periody dostali Strakonice možnost přesilové hry. Početní výhodu ale domácí nedokázali využít, naopak se prosadili hosté. Plzeň ještě stihla zdramatizovat vývoj utkání, když na rozdíl jedné branky snížil Huleš, to bylo ale ze strany Slavie vše. Výsledné skóre určil D. Chvosta, trefou do prázdné brány.   
Branky: 19. Houska T., 38. Šavrda, 39. Blahuta, 40. Houska V., 44. Chvosta Dan., 48. Šavrda, 60. Chvosta Dav. – 15. Mikolášek, 16. Huleš, 48. Mikolášek, 53. Blažek, 54. Huleš

Junioři
Florbal Strakonice : FBC DOŠWICH MILEVSKO B 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Juniory čekal tento víkend pouze jeden zápas. Utkání se Soběslaví bylo odloženo a tak strakoničtí mladící nastoupili jen proti Milevsku B. V tomto utkání tým od Otavy nezaváhal, v prvních dvou třetinách nastřílel 6 branek a dokráčel si pro 3 body do tabulky.
Branky: 2. Wolf, 6. Šmíd, 11. Mikeš M., 19. Wolf, 25. Blahuta, 28. Wolf – 40. Novotný

Starší žáci 
Florbal Strakonice : 1. FbK Tábor 6:2
Florbal Strakonice : FBC Štíři Č. Budějovice zelení 4:2
Florbal Strakonice : FBC DOŠWICH MILEVSKO modří 4:6

První tým starších žáků po předchozí výhře ve druhém výkonnostním koši nastoupil tento víkend v rámci koše prvního. Strakoničtí předvedli kvalitní výkon, když v prvních dvou zápasech porazili Tábor a Budějovice. Nad jejich síly byl pouze soupeř z Milevska, který dokázal zvítězit. 
Sestava: Fric, Kotrc, Mikeš V., Šperlín, Miklas, Janda, Čajan, Novotná, Mrkvička, Smrž, Preis, Zdeněk

Strakonice-Katovice : FA Č. Budějovice 1:2
Strakonice-Katovice : FBC DOŠWICH MILEVSKO bílí 3:3
Strakonice-Katovice : TJ NETOLICE 1892 RAFANI 4:6

Druhý tým starších žáků pořádal v neděli ve strakonické obloukovce turnaj v rámci 4. koše. V tomto případě byli strakoničtí méně úspěšní, když dosáhli na jeden bod za remízu s Milevskem. 
Sestava: Hosman, Fáberová, Pavlíková, Hovorková, Buchtová, Novotná, Preis, Bláhová, Dub, Říha, Vlček, Sládek, Ševčík
 

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři