Miloslav Blahuta a Daniel Chvosta – nová, mladá krev

V áčku mužů od letošní sezóny můžeme vídat dvě nové, mladé pušky. Míla Blahuta i Dan Chvosta, navzdory svému nízkému věku, působí v našem klubu již řadu let. Na hřišti jsou oba dva, díky svým výkonům velmi viditelní, proto teď nastal ten správný čas, představit si je trochu blíže.  

Miloslav Blahuta
Na začátek se nám trochu představ – kolik ti je, co studuješ, jak dlouho hraješ florbal?
Zdravím všechny florbalové fanoušky, je mi 17 let, v tuhle chvíli studuji 3. ročník střední průmyslové školy ve Volyni a florbal hraji od 4. třídy, což je něco přes 8 let.
 
Ty pocházíš z Horažďovic – začínal jsi s florbalem už tam, nebo jsi rovnou začal ve Strakonicích?
S florbalem jsem začínal, už jak jsem říkal, ve 4 třídě, kde jsem chodil na florbalový kroužek v Horažďovicích, a asi po 2 letech jsem přešel do Strakonic.

Letos jsi prvním rokem junior a již pravidelně hraješ za áčko. Jak jsi se v mužích adaptoval a dělá ti něco problémy? Přeci jenom ti ještě nějaká kila chybí.
S áčkem jsem trénoval a jezdil na neoficiální zápasy už když jsem byl v dorostu, takže jsem se adaptoval celkem rychle. Nejdřív jsem měl problém s rychlostí hry, protože když jsem hrál za dorost nebo juniorku, tak tempo hry bylo úplně jinde, ale teď už jsem si docela zvykl.


A je pravda, že nějaká ta kila mi chybí, ale myslím si, že to tak závažný problém není. 

Teď nás čeká pauza od florbalu a tebe i od školy. Čím vyplníš volný čas?
U mě to bude, dá se říct stále stejné, až na to, že jsem doma v Horažďovicích a ne ve Volyni, jelikož školu máme furt stejně, akorát přes počítač. Když budu mít volno, tak budu určitě chodit běhat nebo si dám doma posilku.
 
Na závěr nám prozraď, jestli jsi v áčku schytal nějakou pokutu do týmové kasičky za premiérový start?
Tak pokut už tam mám víc, jednu za premiérový start, druhou za první gól a teď tam přibude i za rozhovor.

Daniel Chvosta
Na začátek se nám, stejně jako Míla, trochu představ.  
I já zdravím všechny čtenáře a florbalové fanoušky, je mi 16 let, 2. rokem studuji obor strojírenství na strakonické průmyslovce a florbal hraji již nějakých 11 let.

V předchozích sezónách jsi působil na hostování ve Štírech Č. Budějovice. Jak to máš letos? Za které kategorie a kde nastupuješ?
Tak letos mám v Budějovicích střídavý start do poloviny prosince, díky kterému můžu a již jsem odehrál pár zápasů za jejich juniory. Ve Strakonicích nastupuji za juniory a občas i za A-tým mužů.

V mládežnických kategoriích jsme tě vídali v obraně, teď v mužích nastupuješ pravidelně v útoku a daří se ti tam. Co ti vyhovuje víc?
Tak je pravda, že mně role obránce vyhovuje více než role útočníka, a to hlavně proto, že jako obránce jsem vždy více na míčku. V obraně stále hraji za juniory, jak tady ve Strakonicích, tak i v Č. B. Na druhou stranu jako útočník se dostávám do více gólových situací, což se mi samozřejmě líbí a když mám občas dobrý den, tak se mi podaří udělat nějakou tu asistenci nebo trefit gólík.

Za Strakonice hraje i brácha David. Je mezi vámi (co se týká florbalu) nějaká sourozenecká rivalita?
Ano, hraje. Hlavně díky němu jsem se k florbalu vůbec dostal. Já bych řekl, že žádná rivalita mezi námi nepanuje. Moc neřešíme, kdo dá více gólů nebo tak. Spíš naopak se na hřišti snažíme najít toho druhého a dávat si to, což  docela i vychází. Bratrská synergie se holt nezapře.

Ty jsi známý svou rychlostí, tak nám na závěr prozraď, za kolik máš 100m?
Nejsem si teď moc jistý, ale bude to asi něco okolo 12 sekund.

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři