Michal Novotný o spolupráci s Katovicemi

Od letošní sezóny máme v kategorii starších žáků dva týmy, přičemž jeden nese označení Strakonice – Katovice. Jak samotný název napovídá, před začátkem letošního ročníku došlo ke spolupráci s katovickým florbalem. Několik detailů o celé součinnosti prozradil šéf Katovic – Michal Novotný.

Jak vůbec došlo ke spojení strakonického florbalu s tím katovickým?
Tenhle nápad jsem měl už krátce po začátku florbalu v Katovicích. Domlouvali jsme se na tom tenkrát s Adamem Vašmuciusem. Nicméně mezi rodiči nebyl zájem. Nově se nám toto téma objevilo na konci minulé sezóny, i když o Strakonice nejdřív nešlo. Část holek a kluků totiž už letos přechází do dorostu. Naše týmy nebyly velké (hráli jsme soutěže 3+1) a po odchodu holek a kluků do dorostu bychom letos měli málo lidí i na tyto soutěže. Kluci se na hraní v dorostu moc netvářili a holkám se loni navíc dařilo (skončily těsně druhé v lize Plzeňského a Karlovarského kraje) a tak jsme domlouvali spojení s dorostenkami z Písku, ale to neklaplo. Spojení se Strakonicemi vzniklo trochu náhodou – po obnovení hraní v květnu jsme klukům a holkám dopřáli závěrečný přátelák s ml. žáky Strakonic, aby si vyzkoušeli florbal 5+1. No a na zápase se mihl Adam, já si postěžoval, že nevyšlo spojení s Pískem a on řekl, že letos budou mít Strakonice moc starších žáků (na jeden tým moc a na dva málo). A tak jsme se domluvili.

Jak celé propojení funguje (kdo kde trénuje, jak se dělají sestavy na zápasy)?
Hraje se pod hlavičkou FBC Strakonice. Společný tým se jmenuje FBC Strakonice – Katovice. Domluva byla taková, že katovický budou trénovat 2x v Katovicích a minimálně 1x týdně bude společný trénink ve Strakonicích. S tím, že mohou chodit i na víc tréninků ve Strakonicích. Jsem rád, že  postupně většina holek a kluků z Katovic trénuje (tedy trénovala) ve Strakonicích 2x týdně. My jsme dodali do společného týmu dva kluky a šest holek. Soupisky jsou dvě – na té naší (FBC Strakonice – Katovice) jsou ještě tři kluci ze Strakonic. S tím, že nás libovolně mohou doplňovat kluci z mladších žáků (díky tomu se nám na hřišti sešla sourozenecká dvojice Honza a Bára). Podle pravidel mohou ještě dva hráči, nyní i hráčky, pendlovat mezi oběma soupiskami. Za společný tým si tak zahrál druhý turnaj Fanda Preis a naopak za Strakonice hrála Bára Novotná.

Jak dlouho funguje florbal v Katovicích?
Florbalové dění začalo v Katovicích v roce 2014. Děti otravovaly, že by chtěly hrát florbal a tak jsme po domluvě se školou s Pavlem Hričinou rozjeli florbalový kroužek. Na začátku jedenáct dětí, věkem převážně elévové a mladší. Ze začátku se hrály jen přáteláky se Strakonicemi, přátelské turnaje a školní soutěže. První tým v soutěží Českého florbalu jsme měli až v sezóně 2018/2019.

Které kategorie fungují v Katovicích?
Teď momentálně žádné, jako všude. Nicméně letos se začala scházet přípravka, elévové, starší žákyně a žáci společně, dorost +  v neděli si chodíme zahrát jako hobby chlapi. Nicméně v soutěžích máme jen společný tým se Strakonicemi (starší žáci).

Je v Katovicích dostatečné zázemí pro trénování?
Máme jen malou školní tělocvičnu, která je vhodná pouze na hraní florbalu 3+1, takže z tohoto pohledu to není ideální. Proto je pro holky a kluky určitě přínosem, že mohou trénovat ve Strakonicích.

V Katovicích se florbalu věnují převážně holky. Bylo záměrem vybudovat dívčí tým nebo to vzniklo samovolně? 
Samospádem. V té první partičce sice byly holky, ale kluků bylo víc. Jenže většina kluků dělala ještě jiný sport a  tak, když se domlouval nějaký přátelák nebo jsme jeli na turnaj, tak se to u někoho většinou tlouklo s hokejem nebo fotbalem. Děvčatům se navíc ve školním roce 2016/2017 podařilo v Poháru základních škol dojít až do krajského finále. No a díky tomu přišly další holky a měly chuť hrát. V roce dalším jsme se tak jako hosté objevili na pěti turnajích ligy ml. žákyň a za rok už v regulérní soutěži st. žákyň. Čtyři holky si vyzkoušely tréninky výběrů a Bára se podívala i na Olympiádu dětí a mládeže. Nicméně kluci dál chodili na tréninky a loni poprvé hráli přebor starších žáků v Plzeňském a Karlovarském kraji. No a letos je ze sedmi dětí v přípravce zase šest holek:-).

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři