Tomáš Houska: Na rozjezd to nejtěžší

Nejprve se vraťme k poslednímu zápasu v poháru. Jaké byly příčiny neúspěchu?

Na začátek zdravím všechny čtenáře a fanoušky a jsem rád, že společně opět můžeme zahájit florbalový kolotoč v našem městě. Co se týká nedělního neúspěšného zápasu v Kralupech nad Vltavou, tak tam bylo příčin našeho konce v Poháru více. Nehráli jsme jako tým úplně dobře, neseděl nám povrch v hale ani menší hřiště. Domácí nás předčili v nasazení a ukázkově nám předvedli výhodu domácího prostředí. Týmu z Kralup se tak sluší pogratulovat k postupu.  Naše letošní účast v pohárové soutěži končí a nyní se již plně soustředíme na Divizi.

O víkendu začíná sezóna. Je tým řádně připraven?

Některé věci si ještě sedají, ale na tom zapracujeme během tréninků, které nám do začátku divize zbývají a samozřejmě budeme všechno pilovat i během sezóny. Věřím tomu, že pokud přece jen něco nemáme ještě úplně dotažené, tak to vynahradíme nasazením. Celkově jako tým si myslím, že jsme na sezónu připraveni dobře, jako každý rok a doufám, že to ukážeme hned v prvních kolech ligy, kde nás čekají těžké zápasy. Věřím, že dokážeme dobré výkony předvádět po celou sezónu, jak proti týmům ze špičky tabulky, tak i proti těm papírově slabším, kde je možná ještě těžší ukázat, že jsme dobře připraveni.

Jak vlastně probíhala příprava, která měla kolem 10 měsíců?

Příprava byla letos opravdu netradiční, a úplně jiná než všechny, co jsem kdy zažil. Po loňské letní přípravě byla soutěž ukončená asi po čtyřech kolech a kvalitní příprava tak přišla vniveč. Člověk se samozřejmě snažil nějakým způsobem udržovat, kdyby náhodou soutěž obnovili, ale postupem času bylo jasnější, že se nic obnovovat nebude a že sezóna je odpískaná. Takže jsme si mohli všichni pořádně odpočinout. Bylo příjemným zpestřením mít přes zimu volné víkendy a věnovat se i jiným věcem. Zároveň tím, jak florbal prostě nebyl, tak se začala zvětšovat chuť si zase zahrát a začít se připravovat na novou sezónu. Docela mě začalo bavit chodit pravidelně běhat a samozřejmě kolo bylo taky na pořadu každého víkendu, abych byl nachystán na společnou část přípravy. Ta probíhala letos jak klasicky venkovním mučením na atletickém ovále, tak nezvykle hodně jsme měli možnost trénovat i v hale, což bylo milé zpestření a rozhodně nám to prospělo oproti předchozím rokům, kdy jsme nebývali ze začátku sezóny úplně mistři hokejky.

Jsou v týmu nějaké změny?

Oprosti minulé sezóně, před kterou se vrátili zpátky domů prvoligoví kluci ze Štírů a přibylo pár mladých kluků z juniorky, k velkým změnám nedošlo. Nikdo neskončil. Tým jsme doplnili o další mladé nadějné kluky, kteří celkem dobře zapadli. Budu rád, když se jim bude herně dařit. Změna nastala na pozici kapitána, kterým je po několikaleté přestávce staronově Honza Staněk. A pak díky doplnění týmu došlo ke změnám ve složení jednotlivých pětek, ale to se nechte překvapit až do prvních zápasů.

 

Na úvod nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů – FBŠ Plzeň. Co očekáváš?

Asi to nejtěžší na rozjezd. Gorily mají kvalitní tým, proti kterému se hraje těžko, ale každý zápas za poslední roky proti nim musel diváky bavit. Pokaždé to byla vyrovnaná utkání plná hezkého rychlého florbalu, bohužel většinou se šťastnějším koncem pro soupeře, takže jim máme co vracet. Hlavně zápasy z předloňského play-up bychom rádi odčinili a přivezli z Plzně tři body. Očekávám tedy velice těžký, ale atraktivní zápas. A samo sebou věřím, že ho zvládneme a začneme sezónu tříbodově.

Nepřehlédněte

Nábor

Facebook

Naši partneři